Loading...

Landsdelskonsulenter

Oversigt landsdelskonsulenter

27. november 2015 · Henriette Leth Nielsen

DanmarkskortAlle DAF- og DGI-foreninger er tilknyttet en landsdelskonsulent.

Hvis du er i tvivl om, hvilken landsdel din klub eller forening hører til, kan du få et overblik på Danmarkskortet her på siden.

Klik på kortet for at se det i større format.

 

 

 

Landsdelskontor Titel Fulde navn E-mail Telefon Mobiltelefon
DGI  Visionsprogramleder Søren Simonson

ss@bevaegdigforlivet.dk

  29420443
DGI Idrætssekretær Winni Simonsen winni.simonsen@dgi.dk 79404032 30528973
DGI Nordjylland Idrætskonsulent Lars Jørgensen lars.joergensen@dgi.dk 79404175 29131483
DGI Nordjylland Idrætskonsulent David Møller david.moeller@dgi.dk 79404150 40269874
DGI Vestjylland Idrætskonsulent Kirstine Bach Storgaard kirstine.bach.storgaard@dgi.dk 79404265 29105168
DGI Midtjylland Idrætskonsulent René Vinther Olesen rene.vinther.olsen@dgi.dk 79404374 51413204
DGI Østjylland Idrætskonsulent Anne Ellegaard Larsen anne.ellegaard.larsen@dgi.dk   29341532
DGI Sydøstjylland Idrætskonsulent Kirsten Kofoed kirsten.kofoed@dgi.dk 79404411 29216371
DGI Sydvest Idrætskonsulent Danni Callesen danni.callesenn@dgi.dk   23627655
DGI Sønderjylland Idrætskonsulent Danni Callesen danni.callesen@dgi.dk   23627654
DGI Fyn Idrætskonsulent Julie Faurholt Pedersen julie.faurholt.pedersen@dgi.dk 79404616 20297420
DGI Midt- og Vestsjælland Idrætskonsulent Christina Otto Jensen christina.jensen@dgi.dk 79404667 40621214
DGI Nordsjælland Idrætskonsulent Troels Frederiksen troels.frederiksen@dgi.dk 79404700 20517834
DGI Nordsjælland Idrætskonsulent Allan Zachariasen allan.zachariasen@dgi.dk 79404700 24437773
DGI Storkøbenhavn Idrætskonsulent Henrik Nygaard henrik.nygaard@dgi.dk 40127813  
DGI Storstrømmen Idrætskonsulent Martin Christensen mc@dgi.dk   30231395
DGI Bornholm Idrætskonsulent Flemming Torsten Sørensen flemming.torsten.soerensen@dgi.dk 79404752 26713023

D.A.F

Brøndby Stadion 20

2605 Brøndby

45 43 26 23 20

daf@dansk-atletik.dk

DGI Løb

Vingsted Skovvej 1

7182 Bredsten

+45 7940 40 40

info@dgi.dk

MotionDANMARK er en del af

© Copyright MotionDANMARK - Website af DNA Design