Loading...

Her er du: Forside > Kontakt

Kontakt

Bevæg dig for livet - Løb er Dansk Atletik Forbunds og DGI Løbs fælles satsning inden for motionsløb og gang.

 

Vores hovedkontorer har følgende adresser:

 

Dansk Atletik Forbund
Brøndby Stadion 20
2605 Brøndby
Telefon +45 43 26 23 20
daf@dansk-atletik.dk

 

og

 

DGI Løb
Vingsted Skovvej 1
7182 Bredsten
Telefon: +45 79 40 40 40
info@dgi.dk

 

Vores landsdelskonsulenter er fordelt rundt i hele Danmark - se hvem der hører til dit område her.

Bevæg dig for livet - Løb

Tina Kryger Mondrup

Visionsleder Bevæg dig for livet - Løb

Telefon +45 20 80 93 55

tina.kryger@dgi.dk

Winni Simonsen

Idrætssekretær

Telefon +45 30 52 89 73

winni.simonsen@dgi.dk

Dorte Maria Ramlow

Sekretær Dansk Atletik Forbund

Telefon 43262307

dorte@dansk-atletik.dk

Maria Severin

Projektleder - Certificering

Telefon +45 4326 2320

maria@dansk-atletik.dk

Kenneth Havndrup

Projektleder GoRun

Telefon +45 26 73 16 33

Kenneth@dansk-atletik.dk

Henrik Mikkelsen

Projektleder foreningsudvikl. i løbeklubber

Telefon +45 24 77 44 16

henrik.mikkelsen@bevaegdigforlivet.dk

Johs. Musaeus

Projektleder - Løbetræneruddannelsen

Telefon +45 2483 8392

johs@dansk-atletik.dk

Henriette Leth Nielsen

Kommunikationschef DAF

Telefon +45 20 15 22 20

henriette@dansk-atletik.dk

Jakob Larsen

Direktør Dansk Atletik Forbund

Telefon +45 2944 4332

jal@dansk-atletik.dk

Jeppe Weinreich

Elitepressechef og journalist DAF

Telefon +45 22 38 99 62

jeppe@dansk-atletik.dk

Hold dig opdateret her

D.A.F

Brøndby Stadion 20

2605 Brøndby

45 43 26 23 20

daf@dansk-atletik.dk

DGI Løb

Vingsted Skovvej 1

7182 Bredsten

+45 7940 40 40

info@dgi.dk

MotionDANMARK er en del af

© Copyright MotionDANMARK - Website af DNA Design