Loading...

Her er du: Forside > Kontakt

Kontakt

Bevæg dig for livet - Løb er Dansk Atletik Forbunds og DGI Løbs fælles satsning inden for motionsløb og gang.

 

Vores hovedkontorer har følgende adresser:

 

Dansk Atletik Forbund
Brøndby Stadion 20
2605 Brøndby
Telefon +45 43 26 23 20
daf@dansk-atletik.dk

 

og

 

DGI Løb
Vingsted Skovvej 1
7182 Bredsten
Telefon: +45 79 40 40 40
info@dgi.dk

 

Vores landsdelskonsulenter er fordelt rundt i hele Danmark - se hvem der hører til dit område her.

Bevæg dig for livet - Løb

Jakob Larsen

Direktør Dansk Atletik Forbund

Telefon +45 2944 4332

jal@dansk-atletik.dk

Henrik Mikkelsen

Projektleder foreningsudvikl. i løbeklubber

Telefon +45 24 77 44 16

henrik.mikkelsen@bevaegdigforlivet.dk

Maria Severin

Projektleder - Royal Run

Telefon 43262320 / 21822820

maria@dansk-atletik.dk

Søren Simonsen

Visionsprogramleder

Telefon 29 42 04 43

soeren.simonsen@bevaegdigforlivet.dk

Winni Simonsen

Idrætssekretær

Telefon +45 30 52 89 73

winni.simonsen@dgi.dk

Thomas Lind

Projektleder / Bevæg dig for livet - Løb

Telefon 21577648

tl@dansk-atletik.dk

Sigurd Anders Kristoffersen

Kommunikationsmedarbejder

Telefon 30 10 02 63

sigurd.anders.kristoffersen@bevaegdigforlivet.dk

Bodil Kjærgaard

Kommunikationskonsulent

Telefon 22 25 24 29

Bodil.Kjaergaard@bevaegdigforlivet.dk

Rasmus Schriver

Projektmedarbejder

Telefon 20 66 34 88

Rasmus.Schriver@bevaegdigforlivet.dk

Dorte Maria Ramlow

Sekretær Dansk Atletik Forbund

Telefon 43262307

dorte@dansk-atletik.dk

Hold dig opdateret her

D.A.F

Brøndby Stadion 20

2605 Brøndby

45 43 26 23 20

daf@dansk-atletik.dk

DGI Løb

Vingsted Skovvej 1

7182 Bredsten

+45 7940 40 40

info@dgi.dk

MotionDANMARK er en del af

© Copyright MotionDANMARK - Website af DNA Design